Cześć nazywam się Agnieszka Kantorowska w ostatnich kilku artykułach mówiłam Ci o tym jak wyznaczać cel, jak możesz zrobić to szybko, jak możesz przeanalizować ten konkretny cel aby szybciej go po prostu zrealizować, wiedzieć jaką masz sytuację wyjściową, jakie musisz jeszcze zasoby pozyskać. Więc o tym ci mówiłam, mówiłam Ci również o afirmacjach które mają na celu ukierunkować Cię na to, a nie właściwie na to co dobrego możesz dostrzegać w swoim życiu żeby przyciągać do siebie to co dobre może zadziać się w Twoim życiu.

 

Chciałam również żebyś zadał sobie pytania które będą miały na celu poznanie samego siebie ale w tych wszystkich tematach chodzi o to żeby robić je regularnie, chodzi o pewną powtarzalność bo jeżeli będziesz wyznaczać swoje cele według modelu smart potem uszczegóławiać je w modelu GROW, będziesz codziennie mówić sobie afirmację, będziesz się zastanawiać nad tym co Cię cieszy, co Cię smuci, co Cię wprowadza w dobry nastrój, co Cię motywuje to w tej powtarzalności będziesz mógł lepiej funkcjonować.

 

Jeżeli chodzi tu o te sfery życia to myślę że ta powtarzalność jest potrzebna bo z jednej strony zaoszczędzi Ci czas bo poznasz siebie i będziesz mógł szybciej reagować na różne sytuacje ale na przykład powtarzalność w przypadku afirmacji pomoże Ci patrzeć na to co pozytywnego może zadziać się w Twoim życiu więc myślę że warto bo często na powtarzalność patrzy się jak na jakąś nudę że no nic ciekawego to nie wnosi do życia, że działamy automatycznie bez zastanowienia i że to jest zbędny aspekt naszego życia, że powtarzalność najzwyczajniej w świecie jest niepotrzebna i należy unikać powtarzalności ale ja myślę że powtarzalność jest potrzebna bo wyrabia w nas pewne nawyki które pozwalają nam funkcjonować, pozwalają podnosić jakość życia. Oczywiście jeśli jest to powtarzalność w jakiś takich sytuacjach które można pominąć to jak najbardziej pomijajmy tą powtarzalność, zróbmy to raz a dobrze a bez powtarzania tego, bez wracania do tych czynności. Jeśli są pewne czynności w naszym życiu które możemy w jakiś sposób zautomatyzować, przyśpieszyć to jak najbardziej skorzystajmy z tego ale jeżeli chodzi o te sfery związane z naszym rozwojem jak chociaż by afirmacje czy wyznaczanie celów to tutaj potrzebna jest powtarzalność bo jeśli wyznaczymy już dany cel według modelu smart czy GROW to jakiś czas trzeba powtarzać ten model trzeba weryfikować dany cel to nie tyczy się tylko i wyłącznie tych nowych celów które zostały wyznaczone ale również danego celu które już został wyznaczone. Trzeba do niego wracać i powtarzać jeszcze raz ten schemat aby raz upewnić się że idziemy we właściwym kierunku, dwa czy dalej tego celu chcemy.

 

Więc to jest bardzo ważne ta powtarzalność nie że raz coś zrobimy i zostawiamy niech już będzie. No to w tej sytuacji jest bardzo małe prawdopodobieństwo że dany cel się zrealizuje, chyba że to jest cel taki bardzo krótko terminowy i tak naprawdę nie dużo czasu potrzebujemy na jego realizację ale jeżeli jest to cel bardzo odległy no to ogromnie ważna jest ta powtarzalność pewnych czynności które pewnie trzeba będzie wykonać na drodze realizacji tego celu ale też powtarzalność samego modelu żeby go jeszcze raz zastosować do danego celu. Podobnie jest z afirmacjami tutaj chyba najbardziej ważna ta powtarzalność takie powtarzanie sobie codziennie że coś dobrego może Cię spotkać, ze cos dobrego tak naprawdę spotyka Cię w tym życiu mówienie sobie że to dana rzecz już się dzieje w Twoim życiu uświadamianie, przekonywanie siebie samego i nastawianie się na to co dobrego może się zadziać. Więc w samym słowie powtarzalność jeśli ktoś nam mówi od razu nasuwa  się ta nuda, monotonia ale jednak są pewne aspekty życia w których ta powtarzalność jest wręcz niezbędna i ta powtarzalność akurat w tym przypadku ma na celu podnoszenie poziomu Twojego życia. Więc życzę Ci tej powtarzalności a unikania jej w tych sytuacjach kiedy naprawdę jest niepotrzebna, cześć.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram