W tym artykule chce porozmawiać z Tobą na temat marzeń. Jak to jest u Ciebie? Czy masz marzenia? Jakiś czas temu w dość bliskim odstępie czasu miałam dwie rozmowy, jedna była z panią która powiedziała że nie umie marzyć chciałaby umieć ale dla niej to jest dobre ale z jakiegoś powodu nie umie marzyć. Druga natomiast powiedziała że jest zbytnią marzycielką, że ma tyle marzeń ale w ostateczności nie realizuje żadnego bo tyle ich jest że nie wie tak naprawdę od którego zacząć i w tych sytuacjach żadna nie jest w komfortowej sytuacji bo zarówno brak marzeń jak ich nadmiar, może nie nadmiar bo pięknie jest mieć marzenia ale brak ich realizacji nie jest dobry i ciekawa jestem jak jest u Ciebie, czy Ty realizujesz swoje marzenia?

Ja zrealizowałam jedno swoje wielkie marzenie i złapałam się na tym że zrealizowałam to marzenie i dalej nie wiem co chce robić, jakie mam kolejne marzenie. Więc dałam sobie wyzwanie wypisania 50 marzeń które chce zrealizować w najbliższym czasie i zaczęłam je pisać bo oczywiście lepiej się takie rzeczy zapisuje bo część rzeczy ucieka, część rzeczy później wydaje się mniej ważne ale na ten moment dobrze jest sobie spisać wszystkie marzenia, właśnie po to żeby spojrzeć sobie na to i od razu wiedzieć które jest tym właściwym na dany moment. I powiem tak do 20 jeszcze jakoś szło ale te kolejne już naprawdę mój umysł musiał się napracować żeby te kolejne marzenia spisywać, ale raz dla osoby która nie umie marzyć jest to bardzo dobra praca ponieważ pozwala ukierunkować umysł na te marzenia, nauczyć marzyć, przypomnieć umysłowi że umie marzyć, że ma pomysły. Natomiast osobie która uważa że ma zbyt dużą ilość marzeń spisanie tych marzeń i wybranie tego najważniejszego na dany moment tez pomaga, ale oczywiście na tym się nie powinno skończyć bo tak naprawdę od marzenia wszystko się zaczyna, tu nie chodzi o samo marzenie ale o to żeby marzyć a w dalszej kolejności realizować te marzenia. Czyli zapisać sobie to marzenie, wiedzieć czego na dany moment się chce a następnie przekłuć to marzenie w cel i niech to marzenie nie będzie tylko w sferze wyobraźni gdzie wszystko jest możliwe i nic nie stanowi ograniczenia ale przekuć to marzenie w cel. Więc po tym momencie szczęścia gdzie wiemy czego już chcemy to już ten pierwszy krok bo wiedzieć czego się chce, to już jest bardzo dużo ale teraz rozpoczyna się praca nad tym żeby to marzenie zrealizować więc po prostu trzeba rozpocząć prace nad analizą, tak już analiza konkretnego celu, to marzenie stało się Twoim celem więc warto żeby o był na maksa uszczegółowiony, żebyś Ty przede wszystkim wiedział czego chcesz, powinien być też mierzalny czyli powinieneś wiedzieć po czym poznasz że dany cel już osiągnąłeś. No i powinien być dla Ciebie atrakcyjny bo jeżeli cel Cię nie cieszy, nie podoba Ci się no to czy to napewno jest Twój cel? Więc ważne żeby ten cel był też dla Ciebie atrakcyjny. Ważne jest też żebyś wiedział, wiedziała możliwości jaki masz punkt startowy, bo to pozwoli Ci określić termin realizacji danego celu, bo jeżeli wymaga to od Ciebie bardzo dużo pracy no to ten termin powinien być odpowiednio dłuższy termin realizacji ale jeżeli poczynione masz jakieś kroki które przybliżają Cię do realizacji danego celu, realizacji danego marzenia, spełnienia danego marzenia no to ten cel, termin będzie krótszy.

Więc warto marzyć, warto spisywać swoje marzenia i nawet jeżeli wybierzemy jedno marzenie na ten moment to nie kończmy na tym, zostawmy tę kartkę, wracajmy do niej co jakiś czas, uzupełniajmy tę listę być może zamiast 50 możesz wypisać 100 marzeń. To już jest bardzo duże wyzwanie wypisać 100 marzeń ale wypisując marzenia też ważne jest to żeby się nie kontrolować, że jest to moment wypuszczenia wodzy fantazji, że możesz wszystko, kartka przyjmie każde Twoje marzenie. Potem Ty zweryfikujesz czy dane marzenie zrealizujesz, czy jest to marzenie rzeczywiście dla Ciebie czy to była tylko taka po prostu chwilowa potrzeba Twojego umysłu że na ten moment nie jest tym marzeniem właściwym ale za jakiś czas może się nim stać, może się nim okazać. Więc nie wykreślaj pozostałych marzeń bo pięknie jest marzyć, pięknie jest wracać do tych rzeczy i zastanawiać się czy któreś z tych wypisanych jest moim kolejnym marzeniem. Ja swojej kartki nie wyrzuciłam więc za chwilę kiedy to kolejne marzenie zrealizuje powrócę do tej kartki, będę też ją uzupełniać o kolejne marzenia bo marzyć jest pięknie, otwiera to też umysł, pozwala dostrzegać różne możliwości które są dookoła nas, ale bardzo ważne jest zdanie że te marzenia same się nie spełnią musimy im w tym pomagać, musimy je przekuwać w cele, musimy je na dalszym etapie traktować jak cel. Niech nie tkwi to w sferze wyobraźni, bo raz że spowoduje to naszą frustrację że nie osiągamy w życiu czegoś czego tak naprawdę chcemy, a dwa ta weryfikacja spowoduje że zrealizujesz dany cel, dane marzenie i podniesie się Twój poziom szczęścia, satysfakcji z życia lub też przekłuwając w dane marzenie w cel stwierdzisz że no troszeczkę za daleko na ten moment wybiegłeś w przyszłość, że być może na ten moment lepiej zająć się innym marzeniem a to marzenie odkładasz na przyszłość bo takiego marzenia które z jakiś powodów nie może być przez Ciebie zrealizowane bym nie skreślała bo nigdy nie wiesz jak to Twoje życie się potoczy więc zbieraj sobie swoje marzenia i jak z takiego pięknego worka który jest Twoim światem wyciągaj kolejne marzenia i przekuwaj je w cele. Trzymam za Ciebie kciuki, ja realizuje swoje kolejne marzenie i liczę że szybko wrócę po kolejne które zapisała sobie na kartce.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram