Chce żebyś się zastanowił czy jest ktoś kto może Ci pomóc w realizacji Twojego celu i nie mówię tutaj o kimś kto ma to zrobić za Ciebie, powiedzieć Ci dokładnie co i jak powinieneś zrobić, ale możesz się zastanowić czy ktoś z Twojego najbliższego otoczenia już osiągnął podobny cel, czy może dać Ci wskazówki co można lepiej, szybciej zrobić i co też ważne jak uchronić się przed porażkami, przed upadkami na drodze do tego celu bo oczywiście takie potknięcia będą się zdarzać i być może jak ktoś Ci o tym wcześniej powie to może będziesz mógł się na nie przygotować bo są takie których nie da się uniknąć albo będziesz mógł po prostu je ominąć i szybciej dojść do swojego celu.

Zastanów się więc czy jest taka osoba w Twoim najbliższym otoczeniu jej nie ma to może warto poczytać o takich osobach biografie, historie takich osób bo osoby które osiągnęły sukces już coś zrealizowały bardzo chętnie dzielą się takimi informacjami bo wiedzą jak to jest trudne że na ich drodze zabrakło takich osób że mogły by im pomóc i uchronić od tych porażek, uchronić od tego że ta droga do celu była długa. Może się też tak zdarzyć że każda kolejna porażka na drodze do celu spowoduje że się poddasz, stwierdzisz nie to nie dla mnie, to jest zbyt wiele ja już nie chce a być może taka osoba albo przeczytanie takiej historii osoby powie Ci że to właśnie jest ten moment kiedy nie powinieneś się poddawać to jest moment kiedy trzeba otrzepać kolana i iść dalej ni poddawać się bo to Cię wzmocni.

Takie historie są potrzebne bardzo wartościowe i takie osoby które coś osiągnęły chętnie się tym dzielą, paradoksalnie osoby które osiągnęły ten sukces niekoniecznie same jakoś nie chcą się tym dzielić. Więc też popatrz na to z tej strony, więc czerp historie, czerp informacje od tych osób a zobaczysz jak to Ci ułatwi, no bo jeżeli chcesz zrealizować jakiś cel no to zakładam że chcesz to zrobić jak najszybciej więc jeżeli masz możliwość skorzystać z pomocy osób które już to osiągnęły to dlaczego z tego nie skorzystać? Możesz powiedzieć ja chce zrobić wszystko sam no świetnie ale jeśli zabraknie Ci sił? Zabraknie Ci chęci do realizacji tego celu? No to sam zrezygnujesz oczywiście ale być może historie ludzi mogą Cię zainspirować. Więc zastanów się teraz nad tym i być może wypisz na kartce osoby które w jakiś sposób mogą Ci pomóc w realizacji tego celu, stać się poniekąd Twoimi partnerami biznesowymi, taka trochę przenośnia ale tak to może być, nie musisz bezpośrednio się z nimi spotykać nawiązywać współpracy, interesów, rozwijać ale inspirować się zobaczyć że to są normalni ludzie którzy teraz bardzo dużo mają, osiągnęli sukces ale zanim ten sukces był to dużo musieli przejść, długą drogę pokonać i raz to Ci pokaże że warto być wytrwałym, warto wytrwale dążyć do celu, warto małe kroki obie wyznaczać w drodze do realizacji celu i systematycznie coś robić i nie poddawać się no bo jeżeli się poddasz to nigdy nie zrealizujesz swojego celu, zawsze pozostanie w tej sferze marzeń może nawet obrazisz się na swój cel. A tak naprawdę warto jest mimo przeszkód, mimo wątpliwości dążyć do realizacji tego celu a jeżeli są osoby które w jakiś sposób mogą Ci w tym pomóc czy te z bliższego otoczenia czy dalszego to dlaczego z tego nie skorzystać? Zaoszczędzi Ci to czas, pieniądze, trudne emocje wszystko to co tak naprawdę obawiasz się podejmując realizację danego celu.

Więc bierz kartkę i wypisz te osoby, wypisz osoby ze swojego otoczenia albo osoby których historie chciałbyś poznać, być może z osobą z dalszego otoczenia podejmiesz chęć kontaktu a ona wtedy wyjaśni Ci jak jej ta droga do celu wyglądała, na pewno nie łatwa. Bo być może teraz patrząc na ludzi sukcesu że im to przyszło bardzo łatwo to ja twierdze że nie, że te największe sukcesy są okupione bardzo ciężką drogą, bardzo ciężką pracą rzadko przychodzi coś łatwo, praktycznie nigdy. Tak byśmy chcieli żeby było ale z drugiej strony czy coś co przychodzi nam łatwo, bez problemu jest dla nas bardziej wartościowe niż to w to co włożyliśmy dużo wysiłku, dużo energii. Więc zastanów się nad tym, zastanów się nad tym kto Ci może pomóc i do dzieła. 

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram