Chcę, żebyś się po tym artykule zastanowił jak wygląda Twoje najbliższe otoczenie. Nie mówię o domu, czyli Twoje otoczenie w sensie budynków, przyrody. Tylko otoczenie skupiające się na tym, jakie osoby Cię otaczają. Czy są to osoby którym możesz zaufać, które mają dla Ciebie czas? Czy są to osoby na które możesz liczyć i czy jest to pomoc wzajemna, czyli raz Ty pomagasz tej osobie, okazujesz wsparcie, zrozumienie i poświęcasz swój czas i ta osoba może się tym samym odwdzięczyć? Czy jest to osoba, która coś od Ciebie bierze i nie daje nic w zamian? Zastanów się czy chcesz tak dalej funkcjonować. Czy masz na to czas i energie?

Bardzo istotne jest to kim się otaczamy, jak wygląda nasze otoczenie. Bo z tego otoczenia też czerpiemy energię. Jeżeli otaczamy się ludźmi, którzy coś nam dają i którym my możemy coś dać, to jesteśmy automatycznie szczęśliwsi, czujemy się bardziej wartościowi, potrzebni. Też wiemy, że my możemy coś dać od siebie tym osobom i one to docenią i uszanują. To też podnosi naszą energię, która jest tak niezbędna w działaniu.

Zastanów się, czy są w Twoim otoczeniu osoby, może to są nazwijmy to „wampiry energetyczne”, które tylko od Ciebie biorą, zarówno energie lub czas, być może pieniądze. Zastanów się, czy chcesz mieć takie osoby w swoim otoczeniu, czy jest to dla Ciebie dobre. Czy możesz się rozwijać, realizować swoje cele? Czy tylko myślisz, że znowu przyjdzie ta osoba i będzie coś od Ciebie chciała i czy będzie to dobre dla Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego? I może nie być łatwa zmiana tych kontaktów, ale myślę, że warto odcinać się od takich osób. Oczywiście najpierw można próbować zmienić te osoby (to jest bardzo, bardzo trudne), ale bardziej można zmienić swoje podejście do tych osób i do tych relacji. A być może wtedy ta osoba to zauważy i zrozumie, że to postępowanie nie jest ok.

 

Jak Ty oddziałujesz na swoje otoczenie?

Też zastanów się czy Ty tak nie robisz, bo być może Ty też powinieneś popracować nad sobą? Nad tym, że warto coś czasem dać od siebie, a nie tylko brać, to też jest bardzo ważne. Tutaj mówimy o Twoim otoczeniu zakładając, że tu wszystko jest ok, ale też Ty sam sobie odpowiedz szczerze jak to wygląda u Ciebie i czy jesteś wsparciem, czy ktoś może na Ciebie liczyć czy tylko chcesz brać? Więc spróbuj to trochę odwrócić, jeżeli akurat tak to wygląda u Ciebie, a zobaczysz jak wiele pozytywnych rzeczy może się wydarzyć w Twoim życiu. Trzymam za Ciebie kciuki i za całe Twoje otoczenie, aby współgrało z Tobą z całą Twoją energią.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram