Jak często w swoim życiu zadajesz sobie pytanie za co jesteś wdzięczny? Czy zastanawiasz się w ogóle, czy Twój dzień płynie z dnia na dzień i po prostu jest, wydarzyło się coś dobrego czy nie? A powiem Ci, że takie pytanie może bardzo wiele zmienić w Twoim życiu. Przede wszystkim może zmienić sposób patrzenia na to co Cię otacza, sposób dostrzegania tego co jest obok Ciebie. Niby proste pytanie – za co jesteś wdzięczny, i w pierwszej chwili jeśli zadasz sobie takie pytanie to możesz się zastanowić, no ale właściwie za co ja jestem wdzięczny? Możesz być wdzięczny za prace którą lubisz, że masz rodzinę, że cieszysz się z tego co robisz. Jest wiele rzeczy za które można być wdzięcznym i to nie chodzi tylko o ogromne rzeczy, które się wydarzają w Twoim życiu. Za nie też oczywiście powinno się być wdzięcznym, odczuwać tę wdzięczność, mówić że się jest wdzięcznym.

Ale warto też być wdzięcznym za drobne rzeczy, które są w Twoim życiu i też na które nie masz wpływu. Bo nie masz wpływu na to że ktoś zrobił samochód którym jeździsz, ale możesz być za to że ktoś na to wpadł, możesz być wdzięczny za każdą inną rzecz którą się posługujesz, za to też można być wdzięcznym i może Ci się to wydać trochę śmieszne ale jeżeli trochę głębiej się nad tym zastanowisz to są rzeczy które ułatwiają Ci codzienne życie. Więc można być za to wdzięcznym, za rzeczy które podnoszą jakość Twojego życia, polepszają funkcjonowanie, więc możesz być za równo wdzięczny za to czym się posługujesz, możesz być wdzięczny za to że spotkałeś na swojej drodze ludzi którzy cię otaczają, którzy są Twoją rodziną, przyjaciółmi ale możesz być też wdzięczny za takich ludzi którzy nie do końca przyczynili się do poprawienia twojego samopoczucia ale wbrew pozorom bardzo mocno oddziałują na to kim teraz jesteś bo zakładam że wyciągnąłeś wnioski z tamtej sytuacji.

Więc tak naprawdę wdzięczny możesz być za wszystko tylko co jest najważniejsze należy zacząć mówić za co jest się wdzięcznym. Możesz sobie codziennie wieczorem, albo rano spisywać takie rzeczy za które jesteś wdzięczny i co też jest ciekawe zaczniesz coraz więcej taki rzeczy dostrzegać w swoim otoczeniu, w swoim środowisku bo na początku może to być dla Ciebie dziwne, nietypowe ćwiczenie i trudno będzie Ci tak od razu powiedzieć za co jesteś wdzięczny ale z każdym dniem nazwijmy to sesje wdzięczności będą Ci przychodzić łatwiej, będziesz bardziej otwarty na to co świat ma Ci do zaoferowania, zaproponowania, będziesz lepiej odczytywać to za co jesteś wdzięczny ale też automatycznie będziesz więcej rzeczy przyciągać które będą wywoływały u Ciebie tę wdzięczność.

Więc myślę że to jest dosyć ciekawe ćwiczenie i warto zaczynać dzień od tych sesji wdzięczności albo kończyć nimi, tutaj wybór należy do Ciebie. Najważniejsze jest zacząć.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram