Ciekawe jak to jest u Ciebie- czy lubisz robić notatki?  Czy to w komputerze czy odręcznie. Ja akurat lubię odręcznie robić notatki. Mam je zgromadzone  i służą mi do celów do których miały służyć. Zapisuje to co przychodzi do głowy, rozplanowuje sobie w tych notatkach ale kilka razy zdarzyło mi się tak, że zgubiły mi się te notatki no i wielki problem no bo były zapisane świetne rzeczy, świetne  pomysły no i ich nie ma. Przyszło mi do głowy – dlaczego ja tego od razu nie zrealizowałam? Dlaczego nie wdrożyłam od razu tego co było w moich notatkach, gromadziłam sobie notatki a potem zniknęły i ich teraz nie ma. Gdzieś z tyłu głowy mam to poczucie, że były tam zapisane świetne pomysły no ale nie ma, zginęły. Jak to bywa z rzeczami gdzieś, kiedyś przy okazji się odnajdą ale to już będą nieaktualne informacje bo one są mi potrzebne tu i teraz. Teraz potrzebuje je wykorzystać.

Nie wiem jak Ty, czy robisz takie notatki? Czy nie czy od razu realizujesz swoje pomysły? Wdrażasz je w życie. Teraz rzeczywiście uczę się tego aby to co mi przychodzi do głowy wdrażać, sprawdzać od razu bez robienia notatek. Nadal lubię to robić ale staram się to robić na bieżąco, nie odkładać gdzieś na sztos notatek gdzie potem nie wiem co się z tym stanie i gdzie to będzie . Można to odnieść do twojego życia, czy nie jest tak właśnie ze masz jakiś pomysł na życie, snujesz marzenia i tworzyszw głowie takie notatki na siebie, na swoje życie ale nic z tego nie realizujesz. Można powiedzieć, że Twoje życie to jedna wielka notatka, która za chwilę może zniknąć, może się zagubić i nigdy nie zrealizujesz tego co tam jest zapisane, co jest wymyślone. Nie lepiej jest to co sobie wymyślisz od razu testować sprawdzać?  Bo tak jak moje notatki mogą się gdzieś zagubić, zniknąć i nikt nie wie gdzie one są. Tam były na pewno fajne pomysły i zakładam że wpadnę na kolejne fajne ale tamtych mi trochę żal i teraz żałuję, że je od razu nie wdrożyłam w życie ale na szczęście to były tylko kartki.

Jak jest z Twoim życiem? Czy nie jest w postaci notatki? Dopisujesz tam ciągle informacje? Ale nic z tego nie wyciągasz i tak płynie. Można by było z tego jedną wielką książkę napisać  z twoich notatek z życia ale co z tego jeżeli Ty tylko tam dorzucasz informację i nic nie wyciągasz, nie realizujesz tego, nie realizujesz siebie. Zastanów się nad tym. Miej jakieś pomysły na siebie i systematycznie wyciągaj te kartki, realizuj swoje życie. Niech to nie będzie tylko zapis, niech cos się tam dzieje, niech będzie akcja J jeżeli cos się nie uda jeżeli pomysł okaże się nie trafiony to wyciągniesz kolejny. Jednak gdy nie będziesz nic z tym  robić to nigdy się nie dowiesz czy to było ok czy nie i nie będziesz miał szansy na korygowanie. Za parę lat będziesz wiedział, że ok miałem jakieś fajne pomysły na siebie ale nic
z tego nie zrobiłeś. Tak naprawdę to jest tak jakbyś zagubił swoją część życia. A czy masz na to odwagę? Odwagę na to aby nie działać i nie wyciągać z tego życia tylko dla siebie.

Przestań zapisywać, zacznij działać!

Cześć

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram