Czy zastanawiałeś się nad tym co w życiu przychodzi Ci łatwo? Cos co sprawia Ci przyjemność i nie stanowi dla Ciebie żadnej trudności. Nie lepiej byłoby w życiu skupiać się na takich rzeczach- tych które przychodzą łatwo i nie są zbyt skomplikowane. Czy w obecnych czasach nie jesteśmy nastawieni na to, żeby wykonywać rzeczy które są z nami spójne – bo tak trzeba, bo tak wypada, bo większość tak robi, że trzeba sobie stawiać wybitne cele ale te cele nas przytłaczają. Nie są spójne z tym co lubisz robić, co jest dla Ciebie pasją, co zgodne jest z zainteresowaniami. Wyznaczenie takiego a nie innego celu będzie właściwe ale właściwe dla kogo? Po co wyznaczać cele które nie współgrają z Tobą? Czasami stoją z sprzecznością z tym co Ty lubisz robić i wtedy kończy się to tak ze dany cel bardzo realizujesz albo nie realizujesz danego celu. W którymś momencie uświadamiasz sobie, że to nie jest zgodne z Tobą, z tym co chcesz robić i jak powinno to wszystko wyglądać. Nie lepiej wcześniej uświadomić sobie co jest Twoją pasją? Co lubisz robić? Co Cię interesuje? Myślę, że to byłoby dużo lepsze tylko brakuje na to czasu. Jesteśmy zajęci żeby te cele wyznaczać, realizować ale tak naprawdę zapominamy o jednym pytaniu – po co to robimy? Cele wyznacza się po to, żeby łatwiej się nad żyło, żebyśmy się rozwijali. Dlaczego tak często zapominamy co jest tą pasją, zainteresowaniem? Pasje zainteresowania spycha się na bok. Cele tak często pochłaniają rzeczywistość, że nie starcza miejsca na to hobby, na pasje.

Warto trochę więcej czasu poświęcić na to – że wyznaczając kolejny cel, przymierzając się do realizacji zastanowisz się w jaki sposób to współgra z Twoją pasją, co możesz wykorzystać do realizacji swojego celu i te pasje przekuć na cele zawodowe (byłoby to najlepsze rozwiązanie 😉 ) Nie odsuwasz na bok swoich pasji
i swoich zainteresowań ale to co jest bezpośrednio z nimi związane wkładasz w swój realizowany cel – ten cel będzie Ci łatwiej realizować, będzie powiązany z Twoją pasją, twoimi zainteresowaniami i będziesz miał styczność z tą swoją pasją, zainteresowaniami, z czymś co lubisz robić.

Może się wydawać, że jest to taki idealny scenariusz niemożliwy do zrealizowania ale jeśli się nie spróbuje, nie spróbuje się poprzeplatać tych elementów pasji z tym co robi się na co dzień i związanych z wyznaczaniem celów – to rzeczywiście się nie da. Powiedzieć, że się nie da można zawsze. Warto spróbować a nóż to zadziała, być może to wyjdzie, być może to się da. Ja próbuje przeplatać to co się da i to co jest związane z moimi celami. Raz – łatwiej mi wyznaczać te cele i łatwiej mi je realizować a potem wyznaczać kolejne.

Mam nadzieję, że Ty w swoich celach też znajdziesz pasje, też znajdziesz to co stanowić będzie twoje zainteresowanie, co Cię cieszy i będzie to stanowiło taki dodatek (przyjemny dodatek) do realizowanych celów.

Trzymam kciuki!

Cześć

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram