Porażka, myślę że jest to temat nie mniej ważny od sukcesu i wiele osób nie podejmuje działania i nie podejmuje się nowych wyzwań z obawy właśnie przed porażką i to może nie przed samą porażką że coś im się nie uda ale obawiają się co ludzie powiedzą, co będą myśleć że podjęcie jakiegoś działania i teraz się nie udało i teraz będą was obgadywać, będą mówić wiedziałem że mu się nie uda, nie nadaje się do tego i co najgorsze my sami potrafimy sobie tak mówić że nie nadaje się do tego, wiedziałem że to się nie uda, po co ja się do tego zabierałem ale porażka powinna być według mnie całkowicie inaczej traktowana.

Porażka powinna być dla Ciebie po prostu lekcją, lekcja z której wyciągasz wnioski na przyszłość, że działasz potem świadomy tego co może się nie udać, na co musisz uważać i porażka jest tak naprawdę czymś dobrym i jeżeli przyjrzysz się życiu ludziom którzy według Ciebie już dużo osiągnęli w swoim życiu to oni na swojej drodze też mieli porażki. Jeżeli masz taką możliwość to warto byłoby zapytać tych ludzi co myślą o swoich porażkach, jestem przekonana i sama niejednokrotnie to słyszałam że doceniają swoje porażki, często bardziej niż swoje sukcesy, że te porażki pozwoliły in na dużo więcej, było doświadczeniem które przyśpieszyło ich sukces bo dzięki porażce wiedzieli już na co muszą zwracać uwagę i tak naprawdę jeśli ponosisz porażkę to nigdy już nie jesteś w tym samym miejscu co wcześniej, jesteś bogatszy o te doświadczenia. Chociaż wiem porażka jest czymś trudnym, trudnym od przepracowania bo jeżeli ponosimy porażkę to wydaje się nam że cały świat się nam zawali ale porażka jeżeli wcześniej przygotowywałeś się, dałeś z siebie wszystko no to nie ma mowy o porażce, po prostu mogło się coś nie udać a to że ludzie będą coś mówić, zawsze będą coś mówić, tylko tak naprawdę nie będą się długo skupiać na Twoim życiu mają wystarczająco w swoich problemów, swoich porażek. I być może obawiasz się że zostaniesz na długo w czyjejś pamięci, będą mówić co Ci się nie udało no ale tutaj muszę Cię zmartwić tak nie będzie. Czy Ty pamiętasz takie sytuacje? Być może z Twojego otoczenia, ludzie którzy byli ważni, którzy odnieśli porażkę to tak to pamiętasz ale jestem przekonana że zupełnie inaczej patrzysz na ich porażkę, że ich wspierasz bo przy porażce ważna jest też świadomość tego czy masz w oku siebie ludzi którzy Cię kochają, którzy Cię wspierają, którzy mimo tej porażki będą blisko Ciebie. Bo jeżeli takie osoby masz, wiesz że Cię kochają mimo wszystko, to po co się przejmować tymi którzy nic o Tobie nie wiedzą, nie darzą Cię sympatią, miłością, dla których Twoja porażka jest jakąś chwilową sytuacją, chwilową ciekawostką ale zaraz o niej zapominają bo maja mnóstwo swoich spraw, swoich tematów. Więc warto spojrzeć na porażkę jako doświadczenie, jako taką lekcje z życia a te lekcje z życia są potrzebne, uczą nas, pozwalają dostrzegać to co jest nam potrzebne bo jeżeli wykonując jakieś zadanie odnosisz porażkę to jest dla Ciebie dobre pod tym względem że albo zepniesz się w sobie i jeszcze szybciej zrealizujesz dany cel, dane działanie wykonasz albo dzięki tej porażce stwierdzisz że ok to nie było naprawdę dla mnie, nie potrzebnie to realizowałem i też wyciągasz z tego wnioski.

Więc jakby nie patrzeć porażka jest czymś ważnym, korzystnym a może nawet potrzebnym, pozwala na takie jasne, świadome spojrzenie na to co Cię otacza i pozwala Ci działać albo jeszcze szybciej bo wtedy zrozumiesz że bardzo chcesz tego celu i to przyśpiesz Twoje działanie albo już nie tracisz czasu na realizację czegoś co okazuje się że nie jest Twoje, że tego nie chcesz.

Jeżeli będziesz to robić w otoczeniu ludzi którzy Cię kochają i cenią to może warto przestać bać się tej porażki, możesz też wrócić do poprzednich artykułów gdzie mówię o pewności siebie i jak budować pewność siebie, bo budowanie pewności siebie też jest bezpośrednio związane z porażką, inaczej pozwala Ci spojrzeć na tą porażkę, pozwala Ci uświadomić że jesteś ważny, jesteś silny i możesz działać mimo tej porażki. Więc zachęcam Cię do działania mimo lęku, mimo wątpliwości i myślę że to jest najbardziej wartościowe działać mimo tych obaw. Trzymam za Ciebie kciuki, cześć.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram