Kolejny materiał i kontynuacja na temat wizualizacji, może się zastanawiasz po Ci w ogóle te wizualizacje po co ci ten trening wyobrażeniowy przecież i tak codziennie myślisz o przyszłości o tym co będziesz robił, jak to będziesz robić ale właśnie jak to będziesz robić bo jeżeli te Twoje myśli są pozytywne, dostrzegasz to co dobrego może się wydarzyć to świetnie ale być może jest tak że skupiasz się na tym co może się wydarzyć złego i nieprzyjemnego.

Weźmy sytuacje gdzie musisz wystąpić publicznie i nie lubisz tego z resztą bardzo rzadko się zdarza żeby ktoś lubił występować publicznie i być może Ciebie właśnie coś takiego czeka. To co sobie myślisz? Myślisz że będziesz zestresowany, że zapomnisz, że pomylisz się, że ktoś zada Ci tak trudne pytanie że nie będziesz wiedzieć co odpowiedzieć szereg różnych rzeczy. Czyli jesteś w sytuacji trudnej która jest przed Tobą, nie lubisz tej sytuacji, nie lubisz tego robić więc Twoje myśli idą w stronę tego co może się złego wydarzyć. Nie ma takiej sytuacji że nie lubisz tego robić a pojawiają Ci się myśli że przecież będzie świetnie, cudownie, wszystko się uda. Jakoś jest tak że w sytuacji trudnej która stoi przed Tobą pojawiają się w Twojej głowie myśli negatywne, skupiasz się na tym co złego może się wydarzyć a trening wyobrażeniowy co prawda nie odczaruje tej trudnej sytuacji która zapewne przed Tobą jest ale pomoże Ci na nią inaczej spojrzeć, mniej się stresować, więcej z siebie dać bo nie będziesz tracić energii na te negatywne myśli więc automatycznie łatwiej będzie Ci w tej sytuacji się odnaleźć dlatego zachęcam Cię do tego albo żebyś sam ćwiczył ten trening wyobrażeniowy albo korzystał z czyjejś pomocy słuchając nagrań takich wizualizacji które będą pomagały Ci się odnaleźć w takich sytuacjach bo można też tworzyć nagrania w których Ty będziesz postawiony jako główny bohater nie będą to ogólne nagrania gdzie każdy będzie mógł się odnaleźć ale nagrania w których Twoja sytuacja jest na pierwszym miejscu i tworzysz wizualizacje związane z Twoją sytuacją ale właśnie jeżeli chciałbyś sam ćwiczyć ten trening wyobrażeniowy i ukierunkowywać swoje myśli na to co jest dobre to dzisiaj właśnie możesz stać się takim bohaterem bo zachęcam Cię do ćwiczenia w którym wyobraź sobie że jesteś superbohaterem, jakąś super bohaterką z komiksów, z filmów ktoś kto Cię inspiruje kto Ci się podoba, historia jest dla Ciebie fascynująca i być może miałeś kiedyś tak że pomyślałeś, pomyślałaś sobie że wow chciałbym, chciałabym być takim bohaterem to dzisiaj masz szansę na to.

Więc wyobraź sobie że jesteś taką postacią i możesz robić to samo co ona, masz te same umiejętności, zdolności to wszytko jest przez tę chwilę Twoje, więc popuść wodzę fantazji i odnajdź się w tej sytuacji, jak się z tym czujesz, jakie wzbudza to w Tobie uczucia i tutaj znowu nie jesteś w żaden sposób ograniczony, ograniczona możesz wszystko tak jak ten bohater może wszystko Ty również więc pozwól sobie na chwilę snucia tej swojej historii w roli tego bohatera że teraz Twoje życie jest życiem tego bohatera i w żaden sposób nie oceniaj tego nie analizuj tylko pozwól sobie na to, pozwól sobie na tą wizualizację na tą wizualizację, na stworzenie nowej swojej rzeczywistości i po zakończeniu takiego ćwiczenia zastanów się jak Ty się z tym czujesz, czy podobało Ci się to? Czy wzbudziło pozytywne emocje? Czy dostrzegasz więcej pozytywnych emocji w  tym co akurat dzieje się w Twoim życiu? To w żaden sposób nie odczarowuje rzeczywistości ona dalej jest Twoją rzeczywistością, Twoim życiem ale dzięki takim treningom możesz skupiać się zupełnie na innych rzeczach, może Ci być łatwiej przejść przez niektóre rzeczy, coś szybciej dokonać bo w takiej wizualizacji też szybciej dostrzeżesz takie rzeczy które mogą stanowić przeszkodę, które należy uzupełnić.

Więc warto ćwiczyć swój umysł w treningu uważności, w treningu wyobrażeniowym poniekąd to też jest trening uważności o tym powiem Ci szerzej w innych odcinkach bo też się skupiasz na swoim oddechu, na swoich myślach ale tu przede wszystkim ćwiczysz swoją wyobraźnię, swoją otwartość na to co dobrego może się wydarzyć. Więc masz do dyspozycji kolejne ćwiczenie więc albo możesz sobie wyobrażać swój idealny dzień albo bycie bohaterem, superbohaterem. Więc już masz do dyspozycji dwa ćwiczenia, Twój umysł myślę jest na to w pełni gotowy więc pozwól mu na to.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram