W tym artykule chcę z Tobą zastanowić się na temat tego jak Ty dobrze siebie znasz, czy wiesz jak reagujesz na pewne rzeczy, wiesz co Cię cieszy, wiesz Cię wkurza, denerwuje, co najchętniej byś oddelegował to są bardzo ważne tematy w Twoim życiu. Bo tak naprawdę świadomość siebie, świadomość tego jak reagujesz w różnych sytuacjach pomaga Ci lepiej funkcjonować i warto sobie co jakiś czas zadawać takie pytania bo to może się zmieniać coś co kiedyś było Cię w stanie uspokoić być może teraz już nie działa, coś co kiedyś Cię denerwowało teraz zupełnie inaczej na to patrzysz albo nauczyłeś się zupełnie inaczej na to reagować, być może jest w Tobie większa świadomość rzeczy które powinieneś delegować, które Ciebie nie powinny obciążać żebyś Ty miał czas zająć się zupełnie czymś innym i już masz tę świadomość konieczność delegowania różnych rzeczy.

 

Więc warto codziennie zadawać sobie takie pytania, takie samo uświadamiające pytania. Co mnie cieszy? Jak często zadajesz sobie to pytanie? Co Cię cieszy?co jest w stanie Cię rozśmieszyć? Czy łatwo jest Cię rozśmieszyć? Czy jakiś żart rzucony od razu wprawia Cię w dobry nastrój czy go analizujesz co było w nim śmiesznego, czy w ogóle warto było się z niego śmiać? I czy są rzeczy które są w stanie Cię rozśmieszyć, podnieść Twój nastrój bo jeżeli będziesz tego świadomy to też będziesz bardziej otwarty, nastawiony na poszukiwanie takich informacji. Kiedy będziesz miał gorszy dzień to będziesz wiedział co w tej sytuacji może poprawić Ci nastrój, albo też sytuację co Cię denerwuje, co Cię wkurza bo jeżeli będziesz tego świadomy że coś co kto mówi no to albo będziesz chciał porozmawiać z tą osobą i ją uświadomić albo też będziesz Ty świadomy tego że dana sytuacja Cię denerwuje, nie jesteś nic więcej w stanie z nią zrobić więc unikasz tej osoby, unikasz tej sytuacji. Więc sam sobie wprowadzasz jakby higienę swojego życia czyli podnoszenie nastroju, humoru odsuwanie od siebie kontaktów osobami które obniżają Twój nastrój albo po prostu mówienie im tego. Jest duże prawdopodobieństwo że tamta osoba nie jest tego świadoma że w jakiś sposób obniża Twój nastrój, denerwuje Cię więc ta rozmowa powinna to poprawić. Ale może się tak złożyć że będziesz musiał albo lepiej po prostu dla Ciebie będzie unikać kontaktu z tą osobą.

 

Podobnie jest z delegowaniem bo być może bierzesz na siebie zbyt wiele obowiązków i być może warto by było zastanowić się czy są takie rzecz które ktoś może zrobić za Ciebie i one będą równie dobrze wykonane ale nawet jeśli nie równie dobrze to w tym stopniu wystarczającym którym Tobie pozwoli się zająć czymś innym, czymś wartościowym.

 

Więc zastanów się w tych różnych obszarach życia co jest w stanie Cię rozśmieszyć, co Cię denerwuje, co możesz oddelegować i myślę że dużo łatwiej będzie Ci funkcjonować jeżeli sobie uświadomisz takie aspekty swojego życia zwłaszcza ten aspekt podnoszenia nastroju, humoru który będzie Ci pomocny w sytuacji jakiejś trudnej, kryzysowej. Więc zastanów się nad tym na spokojnie a myślę że bardzo duży będzie tego efekt. 

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram