Nie wiem kiedy czytasz ten artykuł, w którym dniu tygodnia ale tematycznie chciałam to związać z  niedzielą, dniem kiedy masz trochę więcej czasu dla siebie, masz trochę więcej spokoju, takiego luzu, możliwości skupienia się na sobie bo wiadomo od poniedziałku do piątku pędzimy, gnamy od 8 do 16, dzieci, przyjaciele, zakupy wszystko jest w pędzie, w biegu chociaż po tym co się okaże, po tym co Ci powiem będę chciała żebyś to robił codziennie więc wprowadził w ten system pędu ale zacznijmy od takiego dnia kiedy masz trochę takiego czasu dla siebie, takiej możliwości zajrzenia w siebie, zajrzenia w głąb siebie i zapytania siebie co sobie myślisz.

Więc na potrzeby tego ćwiczenia dobrze by było gdybyś stanął, stanęła przed lustrem i spójrz teraz na siebie jakbyś pierwszy raz się widział spójrz na swoją twarz, na swoje oczy oceń siebie co o sobie myślisz czy lubisz siebie? Czy doceniasz siebie? Może wręcz przeciwnie dostrzegasz jedynie zmarszczki, siwy włos, brak makijażu, potargane włosy czy może dostrzegasz ten błysk oka gdzie jest ten zapał do życia, pełna głowa pomysłów, radość życia, radość tego że spotkasz się z kimś. Co sobie myślisz? Skup się na tym i przyjrzyj się sobie i też zastanów się kiedy tak naprawdę miałeś, miałaś ostatnio czas żeby spojrzeć na siebie, bo tak naprawdę patrzysz w lustro i to jest osoba z którą spędzisz czas do końca życia tak, Ty jesteś ze sobą nie rozerwalny i Twoje emocje cały czas Ci towarzyszą, współgrają z Tobą. Więc dobrze by było siebie lubić tak? Ale jeżeli pewne rzeczy teraz przychodzą Ci do głowy te negatywne to zastanów się co możesz z nimi zrobić bo nie jest tak że no taki już jestem, taka już jestem i akceptuje to. Oczywiście masz prawo do tego żeby tak to zostawić ale być może warto dać sobie szansę żeby coś z tym zrobić, żeby każdego dnia stając przed lustrem nie było to tylko takie szybie zerknięcie, rzut oka na siebie i kontynuowanie wszystkich innych codziennych czynności. Może warto stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie coś miłego, coś wartościowego i skupiać się na tym co jest dobre i zacząć siebie doceniać we wszystkich możliwych aspektach życia, oczywiście być ze sobą na tyle uczciwym że coś nie wychodzi, że coś może się zadziać takiego co, z czego nie koniecznie jest się zadowolonym ale to jest takie prawo do porażki, przede wszystkim powinno się zaakceptować siebie, powiedzieć do siebie akceptuje siebie, akceptuje siebie takiego jakim jestem, akceptuje siebie taką jaką jestem.

To jest bardzo ważne od tej samoakceptacji powinien zacząć się proces zmiany i jeżeli będziesz mieć w sobie tyle odwagi że powiesz to sobie bo to wcale nie jest łatwe to jest wręcz bardzo trudne powiedzieć sobie że się akceptuje, akceptuje siebie w całości czyli i z wadami i zaletami to jest bardzo dobre czyli nie skupiam się tylko nad zaletami ale akceptuje też to co wymaga poprawy w moim życiu. Więc stojąc przed lustrem spójrz takim obiektywnym okiem na siebie, skup się na tym co jest dobre ale tez na tym co wymaga poprawy i jeżeli odważysz się na to myślę że już w tym pierwszym kroku poczujesz dużo ulgi i może z każdym kolejnym dniem bo zachęcam Cię żeby to robić codziennie, żeby rano zaraz po przebudzeniu popatrzeć na siebie w lustrze i nawet kiedy te włosy są jeszcze potargane, jest się bez makijażu, nie ogolona twarz popatrzeć na siebie takim pozytywnym okiem bo przecież tak naprawdę z tą osobą którą widzisz w lustrze jesteś na co dzień nie zmienisz tego. Więc może warto by było dostrzegać te pozytywne rzeczy i nie mówić do siebie że jestem beznadziejna, jestem głupi, to mi się znowu nie uda tylko dostrzec w sobie na przykład piękny uśmiech, piękne oczy, nawet polubić te zmarszczki no bo przecież te zmarszczki są pozostałością tego jak się często uśmiechaliśmy, czy pierwszy siwy włos, kolejny to jednak jest oznaką tego doświadczenia życiowego które już zdobyłeś, zdobyłaś i to są bardzo trudne rzeczy zwłaszcza jeśli chcemy być doskonali we wszystkim. Dostrzeżenie nawet tych mankamentów tej naszej budowy codziennej bo dostrzeżenie tych mankamentów wnętrza też nie jest łatwe ale tak dzień po dniu, z każdym dniem będzie coraz łatwiej bo wiem że ciężko czasami jest sobie popatrzeć prosto w oczy w lustrze ale jest to bardzo istotne ćwiczenie jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu i chcesz podnieść jakość tego życia tutaj dodatkiem jest też afirmacja więc stojąc przed lustrem kiedy już zaakceptujesz siebie i będziesz wiedział co wymaga poprawy możesz dołączyć afirmacje o której mówiłam w jednym z wcześniejszych artykułach. Więc stwórz taką całość pozytywnego patrzenia na siebie ale z takim poczuciem że akceptujesz to co było złe bo nie oszukujmy się takie rzeczy będą się zdarzać w naszym życiu i to się będzie pojawiać, więc trzeba to zaakceptować ale z takim poczuciem ze akceptuje ale to jest punkt wyjścia do zmiany do tego że coś będę z tym wreszcie robić. Więc mam nadzieję że będziesz wykonywać to ćwiczenie, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, chcesz cieszyć się sobą i chcesz jakby potem tym szczęściem obdzielać też innych bo jeżeli Ty będziesz szczęśliwy to automatycznie to szczęście udzieli się też innym.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram