Ten artykuł poświęcę na pytanie czy jesteś tak samo zdeterminowany jak Twoje życie. Chcę żebyś się zastanowił jak jest u Ciebie z realizacją zdań, z wykonywaniem czegoś co masz do zrobienia, do załatwienia czy w pracy, czy w domu, być może jakaś sprawa w urzędzie a zwłaszcza jak jest z załatwianiem tematów których nie lubisz i czy wtedy robisz wszystko żeby je odsunąć od siebie, nie wykonać czy ok fajne, nie fajne lubię, nie lubię wykonuję i pozamiatane i z głowy czy też właśnie odkładasz, kombinujesz co by można innego zrobić, co by można innego wymyśleć na to miejsce żeby tylko nie wykonać danej rzeczy a wykonujesz ją w końcu kiedy już musisz, bo nie masz wyjścia, bo nikt nie zrobił tego za Ciebie i tak w życiu można odkładać wszystko, tak naprawdę możesz dojść do momentu ze swoje życie odkładasz na później. Popatrz Twoje życie biegnie czy czegoś nie robisz czy robisz, Twoje życie jest bardzo zdeterminowane żeby osiągnąć ten cel, cel końcowy, cel który tak naprawdę każdy z nas zmierza i nie wiadomo gdzie jest ta meta w którym miejscu, za ile ale życie jest bardzo zdeterminowane żeby do tego celu dość.

A Ty jak wykonujesz swoje zadania? Czy jesteś tak zdeterminowany jak Twoje życie żeby osiągać swój cel czy nie i zobacz jak to tak naprawdę zaprząta Twoją głowę, te wszystkie nie załatwione tematy, przypomni Ci się nagle wieczorem i stresujesz się, trudniej jest Ci zasnąć, jesteś zmęczony, nie wyspany zamiast jak masz coś do załatwienia zrobić to od razu, jak najszybciej się da i iść dalej, realizować siebie, swoje życie a nie czekać aż ono samo dojdzie do końca a dojdzie na pewno to się tycz każdego z nas. Pytanie co Ty zrobisz po drodze, czy na końcu będziesz się cieszyć z tych kroków które wykonałeś? Czy będziesz pamiętał tylko te rzeczy nie dokończone, będziesz sobie myślał czemu tego nie zrobiłem, czemu tego nie zrobiłam, czemu tego nie wykonałam tego szybciej, wcześniej. Bo tak będzie, bo jakoś tak jest że bardziej pamiętamy rzeczy których nie dokończyliśmy, bo jeżeli teraz zadałabym Ci pytanie co w ostatnim czasie zakończyłeś, no to tak chwileczkę Ci to zajmie. A jakbym Ci zadała pytanie co masz do zrobienia no to mogło by się okazać że tego jest znacznie więcej a chyba lepiej by było mieć ten umysł lepiej otwarty na inne rzeczy, nie zaprzątać sobie rzeczy tym co jest jeszcze do zrobienia, tych odkładanych rzeczy bo oczywiście na drodze realizacji celu będziesz miał ich mnóstwo, więc warto je pamiętać i o nich pamiętać o tematach których przekładasz, odsuwasz od siebie. One są gdzieś z tyłu Twojej głowy i męczą Cię cały czas w najmniej oczekiwanych i potrzebnych momentach przypominają o sobie.

Więc zrób sobie listę rzeczy które są na ten moment do zrobienia a które od bardzo dawna odkładasz i zacznij je realizować, niech to będzie taki Twój cel że realizujesz rzeczy które cały czas odkładałeś i być może okaże się że nagle ten Twój cel główny zaczniesz realizować szybciej bo zrobi Ci się przestrzeń na to żeby mieć szerszą wizję, szerszą perspektywę tego co chcesz zrobić, tego co jest Ci potrzebne, przestaniesz sobie zaprzątać głowę tematami które powinieneś już dawno zrobić. Tematami trudnymi bo w większości jest tak że takimi tematami odsuwamy od siebie bo myślimy że jeżeli odsuniemy je od siebie to one nagle znikną że nagle ich nie będzie ale niestety do póki są i ich nie załatwisz będą Cię męczyć będą Ci przeszkadzać realizować siebie. Więc zacznij działać w ten sposób że będziesz małymi krokami wykonywać te niewygodne tematy i zobaczysz jak dużo szybciej będziesz działać w tych tematach które są naprawdę ważne i istotne.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram