Chce Ci powiedzieć o takich wątkach z mojego życia, ale myślę że też z Twojego. Nie wiem w którym miejscu, w którym wątku Twojego życia jesteś, ale ja jakiś czas temu ważyłam dużo więcej i tak jak w jednej piosence jest tekst że raz się chudnie raz się tyje więc ja przechodziłam przez ten moment raz chudłam, raz tyłam teraz mam już od kilku lat ten etap utrzymywania wagi ale o czy czym ja chce Ci powiedzieć, bo zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz z jakiego powodu jeżeli tyjemy to niewiele osób nam zwróci uwagę że zrób coś z sobą bo idziesz w złym kierunku i to do niczego dobrego Cię nie doprowadzi, zadbaj o siebie tylko jakoś tak przymykają na to oko. Natomiast ja spotkałam się z inną reakcja kiedy zaczęłam chudnąć to było jako wydarzenie, jako anomalia czyli czy jesteś zdrowa, czy się dobrze czujesz. Dlaczego nie w drugą stronę? Dlaczego nie dbamy o innych w tej sytuacji kiedy zaczynają tyć? Przecież to jest bardzo szkodliwe dla zdrowia dla nich samych, natomiast w drugą stronę naglę to spotykało się z takim zainteresowaniem o stan zdrowia czy wszystko jest w porządku.

Podobnie jest w innych rzeczach jeżeli zaczynamy się nagle w czymś realizować, czujemy się z tym świetnie, mamy pomysły które chcemy zrealizować, które chcemy osiągnąć to często jest tak że inni patrzą na nas zdziwieni co Ty w ogóle robisz, co Ty chcesz przecież to jest nierealne, nieosiągalne, nikt tego jeszcze nie dokonał a jeżeli siadamy przed telewizorem na kanapie nic nie robimy no to jest w jakiś sposób akceptowalne, jest jakieś przyzwolenie na to i wtedy wytłumaczenia na lenistwo dlaczego się tego nie zrobiło są takie akceptowalne. Z czego to w ogóle może wynikać? Cały czas się nad tym zastanawiam i próbuje w jakiś sposób poznać, zgłębić ale chyba to wynika z tego że chcemy żebyśmy wszyscy byli tacy sami, boimy się tego że ktoś może być inny, że ktoś pierwszy coś osiągnie, wolimy być w tym świecie ludzi podobnych a tych innych którzy chcą w jakiś sposób się wyróżnić coś osiągnąć nie rozumiemy a może nie chcemy zrozumieć.

Tak jak mówiłam, na początku nie wiem w jakiej sytuacji Ty jesteś, po której Ty stronie jesteś,  ale zastanów się trochę nad tym i zastanów się proszę nad tym jak Ciebie inni odbierają i jak Ty reagujesz na to że ktoś coś robi, chce osiągnąć albo nic nie osiąga wybiera tą taką stagnacje i poddaje się tej fali życia i nic z tym nie robi. To jest trochę dziwne i zastanawiające dlaczego tak się wzajemnie traktujemy. Czy nie lepiej by było w sytuacji której ktoś zaczyna tyć powiedzieć mu ok zastanów się nad tym co robisz może to jest ten moment że powinieneś coś z tym zrobić udać się do specjalisty, zmienić swój styl życia a nie patrzeć pobłażliwie i czekać aż to zdrowie się pogorszy, no i w drugą stronę jeżeli ktoś spędza dzień na kanapie, nic nie robi, nie realizuje swoich celów to też porozmawiać z nim, dać mu jakiś powód do tego żeby to co jest teraz zmienić, a nie tylko patrzeć na kogoś kto osiąga sukcesy że mu się poszczęściło że to jest jakiś dar losu. Nic bardziej mylnego, to

jest ciężka praca w każdym aspekcie, więc może to jest jakiś aspekt zazdrości? Nie wiem, trudno to określić, ale może zamiast się zastanawiać nad tym to wspierajmy tych kt

órzy postanowili coś osiągnąć, coś zmienić i troszczmy się o tych którzy gubią się w tych swoich decyzjach, oni najbardziej potrzebują tego wsparcia i takiego zrozumienia. Więc zostawiam Cię z takim zastanowieniem jak to wygląda u ciebie w Twoim otoczeniu?

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram