Ten artykuł chcę poświęcić perfekcjonizmie, to jest chyba bolączka wielu z nas. Każdy chciałby wykonywać coś doskonale, świetnie, być najlepszym w tym co robi i to jest super wyznacznik bo dobrze jest dążyć do doskonałości, być w tym coraz lepszy pod warunkiem że ten perfekcjonizm nie hamuje w działaniu, że popycha do ulepszania ale nie powstrzymuje bo jeżeli ktoś chce coś zrobić, coś ma do pokazania światu a tak naprawdę wstrzymuje się z tym w obawie że to jest zbyt nie doskonałe, nie jest perfekcyjny i tedy co ani świat się o tym nie dowie, ani nie będzie miał możliwości podzielić się tym i usłyszeć opinii innych do których to jest skierowane

Więc ten perfekcjonizm bywa trochę zgubny to też tak jak trochę jak ja pracuje nad blogiem dla Ciebie, mogła bym bardzo długo, długo czekać, udoskonalać i wiem że to nie jest perfekcyjne ale wiem też że mam wiedzę z którą chce się dzielić, która może okazać Ci się pomocna, może pomóc Ci lepiej funkcjonować na co dzień. Więc wole to w tej postaci i udoskonalać to z każdym artykułem ale nie czekać z każdym aż ja będę na tyle gotowa i na tyle to będzie perfekcyjne żeby Tobie to pokazać. Być może okazało by się tak że gdyby to było tak perfekcyjne i dopracowane w każdym calu Ty wcale nie miałbyś ochoty tego czytać bo to było by zbyt perfekcyjne.

Więc ta pułapka perfekcjonizmu trzeba na nią bardzo uważać i zastanów się czy masz teraz coś co chciałbyś zrobić, pokazać, zrealizować ale odkładasz to na później bo uważasz że to jest jeszcze niedoskonałe, że to jeszcze trzeba ulepszać, że jest tam jeszcze wiele rzeczy które wymagają poprawy ale czy nie lepiej by było pokazać to, powiedzieć o tym i dopiero krok po kroku poprawiać a być może okaże się że to już jest dobre, nie czekaj to jest wystarczająco dobre żeby tym się dzielić a poprawiać możesz zawsze, udoskonalać najważniejsze to jest zacząć bo w Twojej głowie może być takie przekonanie i nigdy to się może nie ukazać, możesz z tym się nigdy nie podzielić z nikim i co z tego że to będzie perfekcyjne. Być może minie czas, minie potrzeba na taki produkt na to co chcesz pokazać światu. Więc nie czekaj aż to będzie doskonałe bo albo już jest doskonałe albo może tak być że nigdy nie będzie aż tak doskonałe ale może komuś pomóc już na tym etapie w takiej postaci jakiej jest, w jakiej to przygotowałeś i na pewno spotkasz na swojej drodze ludzi którzy będą to krytykować bo tak się zdarzy ale też będą ludzie którzy i myślę że znaczna większość do których to trafi albo będzie chociaż jedna osoba której Twój produkt, Twój pomysł pomoże, to czy nie warto go pokazać już teraz światu a dopracowywać go potem.

Często też jest tak z tym perfekcjonizmem że on tkwi właśnie tylko i wyłącznie w Twojej głowie, jeśli pokażesz światu to co masz może się okazać że to jest zupełnie sprzeczne z Twoimi przekonaniami i to już jest wystarczająco dobre że ludzie to kupują podoba im się to, ale to też jest tak że jeżeli tego nie pokażesz no to nigdy się o tym nie przekonasz. Więc podejmij to ryzyko, pokaż to co masz do dania światu, do dania innym ludziom i udoskonalaj to krok po kroku tak jak Ci mówiłam w innym odcinku krok po kroku będziesz to potem udoskonalać ale już mając na uwadze opinie innych sugestie i wtedy będziesz wiedział czego inni potrzebują. Więc nie czekaj działaj a być może to już jest perfekcyjne.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram