Chcę żebyś zastanowił się i odpowiedział sobie na pytanie czy mówisz innym o tym co chcesz osiągnąć, co chcesz zrealizować, jakie są Twoje marzenia czy gdzieś w ukryciu zostajesz z tym i marzysz że zrealizujesz wielki cel. Bo pomyśl sobie że powiedzenie o swoich planach może zwiększyć szanse na ich realizację, masz dużo większe prawdopodobieństwo że coś osiągniesz jeżeli z kimś się podzielisz swoimi planami, a dlaczego? Bo już ktoś będzie wiedział więc ktoś oprócz Ciebie będzie Cię mógł rozliczać, więcej będziesz mógł umówić się z tą osoba że będzie Cię wspierać, kontrolować jak to wszystko wygląda u Ciebie bo jeżeli sam przed sobą się zobowiążesz to Twój umysł jeżeli jest to coś nowego, nie nawykowego będzie robił wszystko żeby odsunąć perspektywę zmiany bo on jest przyzwyczajony do tego co miał, co robił do tej pory i każde nowe działanie dla Twojego umysłu jest dosyć kłopotliwe i ciężkie, on dba o tą energie, o Twoją którą gromadzi na czarną godzinę która prawdopodobnie nigdy nie nadejdzie ale każda zmiana go męczy.

Więc będzie ci podsuwać różne pomysły żeby nie zrealizować danego pomysłu, żeby tego nie osiągać natomiast pierwszym krokiem może być zapisanie i podpisanie się pod takim celem gdzie na przykład według modelu smart sobie wyznaczasz ten cel i on ma konkretnie termin wyznaczony Ty się pod tym podpisujesz ale dodatkowo możesz coś takiego pokazać osobie bliskiej swojemu przyjacielowi, swojej przyjaciółce i w ten sposób będzie jeszcze ktoś kto o tym wie i to nie ma na celu takiego szpiegowania tylko na celu wsparcie Ciebie ma wesprzeć Twoją osobę, Twoje plany, Twoje marzenia żeby one stały się realizacją.

Bo tak jak kiedyś w jednym z poprzednich artykułów mówiłam Ci o tych partnerach biznesowych na których możesz się wzorować to również wsparcie takiego przyjaciela też będzie w pewnym stopniu takim parterem biznesowym który będzie pilnował Twoich interesu żeby wszystko szło zgodnie z Twoimi planami, pomysłami i nie jest łatwe osiąganie celów samemu warto się wspierać, warto się dzielić swoimi pomysłami chociażby żeby po to żeby ktoś z boku mógł spojrzeć na to i powiedzieć czy to jest realne, możliwe. I tutaj warto mieć zaufanych ludzi, zaufanych przyjaciół którzy będą mogli w sposób taki obiektywny coś stwierdzić czyli ani Ci nie przyklaskują ani złośliwie nie powiedzą że to Ci się nie uda bo zazdroszczą Ci tego co chcesz osiągnąć.

Więc tutaj też jest ważne żeby to była właściwa osoba która będzie Cię oceniać ale w sposób bardzo, bardzo obiektywny bo wiadomo ze fajnie by było gdyby każdy pomysł był oceniany na najwyższym poziomie i każdy mówił Ci ze ten pomysł jest świetny i na pewno go zrealizujesz no tylko chyba nie o to chodzi bo w połowie drogi może się okazać że to nie jest jednak Twój cel. Wpadniesz na to w końcu sam, dostrzeżesz to ale szkoda że nie było to wiadome na początku czyli nie podzieliłeś się z kimś tym pomysłem kto mógłby Ci w jakiś sposób doradzić i razem z Tobą ocenić tą sytuację wyjściową. Więc otaczaj się takimi ludźmi którymi do masz zaufanie, można powiedzieć takimi sprawdzonymi ludźmi i będzie Ci dużo łatwiej realizować swoje cele.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram