Chcę się w tym artykule podzielić taką jedną ciekawostką potwierdzoną badaniami i ta rzecz od kiedy ja o niej usłyszałam zupełnie inaczej wpłynęła na mój sposób działania, to jak działam kiedy jest ten moment kiedy myślę o tym żeby się poddać. Bo coś takiego w nas jest, to jest jeszcze z czasów zamierzchłych kiedy musieliśmy oszczędzać energię że zaczynamy na przykład ćwiczyć, podejmować jakieś nowe działanie i dosyć szybko pojawia się sygnał z naszego umysłu że stop, wystarczy jestem zmęczony, zmęczona a jak się okazuje ten sygnał pojawia się tak naprawdę na samym początku naszych możliwości czyli w około 30%, więc zobacz zostaje Ci jeszcze 70% energii do działania a umysł wysyła Ci ten sygnał stop, wstrzymaj się na 30% i ok może patrząc z perspektywy czasu kiedy trzeba było w jakiś sposób gromadzić tę energię na ucieczkę, na schowanie się to miało jakiś sens, chroniło nas przed niebezpieczeństwem, gromadziło nam tę energię na jakąś czarną godzinę ale w tych czasach to tak naprawdę prowadzi do tego że się nie rozwijamy, że nie działamy.

Więc uświadomienie sobie tego że w momencie kiedy pojawia Ci się taka myśl że stop nie dasz rady zostaw to jesteś dopiero na 30% więc jeszcze zostaje Ci 70% możliwości. Więc nawet jeśli odczuwasz ból, ból mięśni to tak naprawdę nie jest to fizyczny ból tylko umysł wysyła Ci taki sygnał że przestań bo zaraz będzie cię jeszcze bardziej boleć, może nie warto tego robić, chroni Cię. Więc z jednej strony robi to dla Twojego dobra ale jeżeli wysyła Ci taki sygnał na 30% no to trochę nie pozwala Ci się to rozwijać.

Więc spróbuj następnym razem jeżeli pojawi Ci się taka myśl, poczujesz że powinieneś przestać, zrezygnować to pociągnij to jeszcze chwilę i zobaczysz że to będzie taka trochę zabawa ze swoim umysłem, takie przeciąganie liny kto wygra ale ja myślę, że Ty wygrasz jeżeli będziesz właśnie podejmował kolejne kroki, kolejne działania to za chwilę to będzie 30%, 50% a potem coraz szybciej będzie Ci się realizować zadania bo umysł przyzwyczai się do tego większego umysłu. Bo on jest przyzwyczajony do tego że powinno się działać na tych 30% i to powinno wystarczyć ale jeżeli Ty chcesz się rozwijać, chcesz działać, chcesz osiągać cele to musisz zwiększać ten poziom wytrzymałości, wytrzymałości zarówno fizycznej jak i wytrzymałości psychicznej bo to nie tylko tyczy się wytrzymałości fizycznej, myślę że tak naprawdę w najmniejszym stopniu. Chodzi tak naprawdę o wytrzymałość psychiczną. Więc kiedy pojawia Ci się taki sygnał to uświadom sobie „ok ja jestem dopiero na 30% ja mogę dużo, dużo więcej” i przekraczaj te granice.

Tak naprawdę każde działanie, zwłaszcza te nowe działania jakie się pojawiają w Twoim życiu są przekraczaniem pewnych granic, przekraczaniem Twoich wewnętrznych granic, Twoich wewnętrznych obaw, Twoich wewnętrznych przeszkód i umysł ma tak na celu chronić Ciebie, Twoje bezpieczeństwo ale Ty jakoś musisz współgrać z tym umysłem, Twoje emocje muszą z tym współgrać. Więc przekraczaj, wiadomo że nie od razu będzie ten przeskok z 30% na pełną efektywność ale stopniowo to podkręcaj, przekraczaj te swoje możliwości i po jakimś czasie zobaczysz że możesz dużo więcej, dużo szybciej osiągnąć swoje cele, rezultaty. Więc pamiętaj, jeżeli dzisiaj Ci się pojawi taki sygnał że ok dość nie dam rady to jest to dopiero te 30% a do końca jeszcze wiele, wiele zostało więc działaj podejmuj wyzwania.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram