Na pewno odwiedziłeś ciekawe miejsca, odległe od Twojego miejsca zamieszkania i przypomnij sobie co robiłeś przed  wyjazdem. Pewnie pakujesz się, przygotowujesz i myślę że pojawia się wtedy dużo stresu, dużo takich obaw. Więc niby czas spokojny, relaksu ale przed tym wyjazdem jesteś jakiś punkt kulminacyjny stresu czy wszystko jest dopilnowane, czy o niczym się nie zapomniało, czy wszystkie tematy w pracy są pozałatwiane, czy wszystkie rzeczy są spakowane, czy wszystko w domu jest przygotowane na ten czas naszej nieobecności, więc szereg sytuacji stresowych. Więc nie tylko w sytuacjach gdy jest ten czas pracy wywołuje dużo stresu, dużo emocji ale nawet ten czas który wiąże się z odpoczynkiem, relaksem kosztuje dużo takich emocji nie koniecznie korzystnych i czy to też nie jest tak że te tematy związane z wyjazdem, pakowaniem zostawiasz na ostatnią chwilę? Że jeszcze jest tyle innych rzeczy do zrobienia po drodze że to pakowanie, ogarnianie tematu wyjazdu, no poza wcześniejszą rezerwacją, kupieniem biletów zostawiasz na ostatnią chwilę i czy to nie pokazuje Ci tego że właśnie zostawienie na ostatnią chwilę wywołuje w Tobie dużo stresu i potem zanim wejdziesz w ten okres wakacyjny, w ten okres odpoczynku to zanim ten stres zostanie zniwelowany to mija trochę czasu pomijające że ten czas wakacyjny kiedy zaczynamy go spędzać z rodziną w tym wymiarze 24 godzin gdzie jesteśmy razem to też jest dla nas nowa sytuacja bo jednak w ciągu roku tak naprawdę mijamy się, spędzamy ze sobą dużo mniej czasu więc to też kosztuje dużo stresu.

Czyli z jednej strony wakacje, odpoczynek z drugiej strony stres i dużo emocji, więc jak tu w tym wszystkim odpocząć? Ja myślę że przede wszystkim należy planować dużo wcześniej czyli można sobie zrobić taką listę rzeczy których masz do zrobienia co musisz spakować, co musisz zabrać, jak musisz swój dom przygotować na ten czas swojej nieobecności ale też warto zaplanować ten czas na wakacjach nie to że wyjeżdżamy po prostu wyjeżdżamy ale też zaplanować jak możemy fajnie, przyjemnie spędzać czas z rodziną. Tak naprawdę to jest taki czas integracji na nowo bo jeżeli na co dzień mijamy siebie to trudno jest tak nagle w tydzień czy dwa tygodnie wejść w tą sytuację gdzie jesteśmy cały czas ze sobą razem, rozmawiamy więc to musi być tak naprawdę integracja zespołu przez te dwa tygodnie, więc wato przez te dwa tygodnie zaplanować co można ciekawego robić nie tylko co zwiedzać, co zjeść ale też jak aktywnie i przyjemnie spędzić ten czas. Więc wszystko tutaj skupia się o planowanie bo jeżeli rozplanujesz sobie wcześniej wszystko co musisz zabrać stworzysz sobie listę którą przy pakowaniu po prostu będziesz odhaczać ja myślę że to zaoszczędzi Ci dużo stresu ja nie mówię że zupełnie go zniweluje bo jednak wiąże się to z dużymi emocjami i może nawet dobrze to jest taki stres, adrenalina coś czujemy nowego to też jest fajne ale też to nie jest dobrze jeśli nie jest na zbyt wysokim poziomie ten stres. Więc zacznij od planowania, ja myślę że w życiu wszystko tak naprawdę skupia się woku planowania a jeżeli coś masz dobrze rozplanowane to raz że masz mniejsze szanse że życie Cię może zaskoczyć i mniej stresu to Cię automatycznie kosztuje.

Więc jeżeli masz chwilę do wyjazdu to zrób sobie taką listę co musisz zabrać, co musisz spakować i zaplanuj sobie ten czas spędzony z rodziną, z bliskimi a nie że jakoś to będzie bo to też może wtedy kosztować was dużo więcej stresu, konfliktów i być może tutaj warto ten czas zaplanować wspólnie czyli wcześniej usiąść z tą kartką i zaplanować co możecie wspólnie robić to tym samym uwzględni potrzeby wszystkich nie tylko Twoje.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram