Chcę żebyś zastanowił się czy w ogóle można nie przejmować się tym co inni mówią na Twój temat? Czy tak się da w ogóle funkcjonować? No bo chcemy podjąć jakieś działanie i pojawia się w głowie myśl co ludzie powiedzą, co ludzie powiedzą że ja to robię, co w ogóle powiedzą że coś takiego mówione i tak hamujemy się przed tym działaniem w myśl tego co powiedzą inni. Ja wychodzę z założenia że można, że na początku nie jest łatwo mimo tych pojawiających się myśli co ludzie powiedzą na to co jak my żyjemy, jak my funkcjonujemy ale się da. Najpierw Ty zadaj sobie pytanie czy Ty często myślisz o tym co inni robią i jak to robią czy im to wychodzi, czy nie wychodzi czy ok przejdzie Ci taka myśl przez głowę ale się tym nie przejmujesz nie analizujesz tego a zwłaszcza nie analizujesz tego jeżeli komuś coś nie wyjdzie to skąd przypuszczenie że inni ludzie tak będą myśleć na Twój temat? Skąd takie podejrzenia? Oni mają swoje życie, wątpliwości, trudności, swoje radości. Więc może warto podejmować takie działania ale żeby sobie to też ułatwić no bo też nie jest takie łatwe i tak szybko się zadzieje, wszystko co wymaga zmiany innego naszego podejścia jest dosyć skomplikowane można powiedzieć ale możesz zacząć od takich prostych rzeczy czyli codziennie mówić sobie za co się lubisz, co w sobie doceniasz i możesz to ćwiczenie wykonywać przed lustrem patrząc sobie prosto w oczy i mówiąc za co siebie lubisz a na pewno jest wiele takich rzeczy, wiele rzeczy za które możesz siebie lubić, kochać.

Więc powtarzaj sobie to i nawet jeśli pojawią się takie myśli a nawet bezpośrednie słowa od innych że Cię krytykują to nie będziesz się tym przejmować bo oni nie muszą Ciebie lubić ważne że Ty siebie lubisz, to jest najistotniejsze że siebie lubisz, że siebie kochasz i kolejne to zastanów się kto z Twojego otocznie Ciebie kocha i nawet jeżeli coś Ci się nie uda nadal będzie Ciebie kochać albo też jeszcze inaczej spytaj się osoby która Ciebie kocha za co Cię kocha i w pierwszej chwili może być zdziwiona dlaczego w ogóle o to się pytasz ale powiedzenie tego za co ta osoba Cię kocha też spowoduje wzrost pewności siebie bo tutaj w tym wszystkim żeby nie przejmować się co ludzie myślą, mówią na Twój temat też chodzi o pewność siebie, o poczucie własnej wartości, o podniesienie pewności siebie.

Więc jeśli Ty sam będziesz się uświadamiał za co siebie kochasz i za co kochają Cię bliscy to już w ogóle nie będzie Cię przejmować co sądzą o Tobie inni ludzie, więc wykonaj sobie te ćwiczenia, proste ćwiczenia a zobaczysz jak dużo potrafią zmienić.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram