Wiele rzeczy w swoim życiu już na pewno planowałeś, organizowałeś i dopracowywałeś w najdrobniejszym szczególe i były to różne ważne wydarzenia w Twoim życiu
Być może to był ślub, być może jakaś ważna uroczystość rodzinna, być może wyjazd i wszystko dopracowywałeś w najdrobniejszym szczególe zastanawiałeś się jak to będzie wyglądać, co się wydarzy.. jeżeli to był ślub to jacy goście zostaną zaproszeni, jacy goście będą uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Wszystko w najmniejszym szczególe dopracowane, można powiedzieć od A do Z. Takie jest dążenie żeby wszystko w tym zakresie się udało i nie było żadnych niespodzianek, nieprzewidzianych rzeczy.
Podobnie w uroczystościach rodzinnych czy to chrzciny, czy urodziny wszystko jest dopracowywane bo zależy Ci żeby wszyscy goście byli zadowoleni, żebyś Ty był zadowolony i do tego to zmierza, do takiej satysfakcji z rzeczy których się robi żeby ten cel osiągnąć.
Podobnie jest też wtedy jeżeli masz jakiś wyjazd to dopracowujesz wszystko
w najdrobniejszym szczególe czyli gdzie pojedziesz, co będziesz widzieć, co będziesz oglądać, z kim pojedziesz, jakie to będzie miejsce, co jest tam ciekawego do obejrzenia.. to wszystko jest dopracowane w najdrobniejszym szczególe.
A dlaczego patrząc na swoje życie nie dopracowujesz wszystkiego w najdrobniejszym szczególe? Przecież te uroczystości są, za chwilę przeminą będzie można wspominać, wyciągać wnioski ale one przeminą, one są tylko taką chwilową radością Twojego życia,  częścią Twojego życia to dlaczego całościowo potraktować jako jednego wielkiego planu, coś co ma Cię cieszyć, sprawiać Ci radość, satysfakcję, w którym uczestniczą inne osoby więc też w jakiś sposób zwracasz na nie uwagę, masz na względzie ich dobro ale przede wszystkim chodzi tutaj o Ciebie o Twoje życie – o to jak Ty je rozplanujesz.
Czy będziesz za chwilę mógł powiedzieć że ta część życia która już minęła została przez Ciebie dobrze zaplanowana i że jesteś z tego zadowolony? Tutaj warto się na tym skupić, a te kolejne uroczystości które pojawiają się w Twoim życiu to okazje do wyjazdów, do wspólnego spędzania czasu są tylko punktami w Twojej drodze do ogólnego satysfakcji z życia.

Więc czy nie warto trochę tego planu całościowo potraktować? Nie tylko na takich fragmentach które są, uczestniczysz w nich a potem one mijają, czy nie lepiej na całościowym życiu się skupić i tutaj je rozplanować żeby tutaj móc się cieszyć tym życiem, móc powiedzieć ok jestem szczęśliwy z tego co mam, z tego co robię, oczywiście będą zdarzać się sytuację trudne, nieprzewidziane bo nawet w tych drobnych planach które być może na ten moment wydają się dla Ciebie ogromne i nie do zrealizowania będą jakieś sytuacje zaskakujące ale w ogólnym rozrachunku będziesz się z tego cieszyć.

Więc w życiu też będą zdarzać się takie sytuacje które Cię zaskoczą, które będą nieprzewidziane ale w takim ogólnym rozrachunku na życie będziesz się z tego cieszyć a chyba o to chodzi jeśli przyniesie Ci to szczęście, satysfakcje ale tu najważniejsze jest planowanie nie chodzi o to żeby to po prostu płynęło i jakoś to będzie i pewnie jakoś to będzie, być musi jakoś tylko czy Ty chcesz tego jakoś lub bylejakości czy czegoś więcej? Zastanów się nad tym.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram