Jakiś czas temu usłyszałam takie zdanie „mów do siebie dobrze a przynajmniej nie ów źle” jakoś mocno utkwiło mi to zdanie w mojej głowie i dało do myślenia.  Jeżeli jest świetnie, jeżeli wszystko się udaje to po prostu to akceptujemy, jakoś nie umiemy się z tego cieszyć, docenić tego ale jeżeli coś pójdzie nie tak, coś zawalimy, coś źle zrobimy to tak jesteśmy wobec siebie wylewni w słowach i oceniamy to co zrobiliśmy że czasami aż głowa mała co potrafimy sobie zarzucić, wypomnieć tylko po co?

Czy nie lepsza sytuacja dla nas byłaby taka że doceniamy siebie w tych czynnościach których wykonujemy dobrze nawet w tych drobnych i tym siebie karmimy, tym karmimy swój umysł, tym budujemy swoją pewność siebie że jesteśmy w czymś dobrzy, że coś nam wychodzi i doceniamy się za to. Natomiast w sytuacji której nam coś nie wyjdzie, poniesiemy jakąś porażkę to nie ma sensu się dobijać, dołować i mówić że jestem beznadziejna, nic mi nie wyszło, jestem do niczego, do niczego się nie nadaje, jestem głupia i być może jeszcze szereg innych słów możesz przytoczyć bo być może też tak sobie mówisz jeśli coś Ci nie wyjdzie, tylko czemu to służy? Po co sobie tak budować obraz rzeczywistości że się jest do niczego, że się jest beznadziejnym? Ok coś poszło źle, coś poszło nie tak zauważyć to, zrozumieć, przeanalizować i zostawić bo jeżeli będziemy mówić do siebie dobrze, doceniać się w każdej małej czynności czy udało nam się wstać rano z pierwszym budzikiem, czy dokończyć w końcu jakiś temat, przeczytać książkę, dokończyć jakiś nie dokończone sprawy które gdzieś tam zalegały i wołały żeby w końcu je zrobić, doceniać się za to, za to że coś zrobiliśmy la siebie, dla innych ale mówić do siebie że dziękuje że to zrobiłam jestem z siebie dumna, mówić do siebie też że kocham siebie. To są ważne słowa które nas budują i pozwalają przetrwać w takich trudniejszych sytuacjach a to że będziemy do siebie mówić złe słowa to po co? Wystarczająco dużo ludzi jest woku którzy w jakiś sposób chcą nam zadziałać na naszą psychikę nie dobrze to już jest wystarczające a najważniejsze jest to żebyśmy siebie lubili i doceniali.

Jeżeli inni zauważą że my siebie lubimy i doceniamy to będzie to oddziaływać i będziemy przyciągać do siebie ludzi którzy będą nas doceniać, tak jak my siebie doceniamy. Więc wato się nad tym zastanowić i pomyśleć jak do siebie się zwracamy, czy umiemy się docenić za to co robimy czy tylko się skupiamy nad tym co poszło nie tak. Więc zastanów się nad tym i do pracy, mów do siebie dobrze.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram