Czy zastanawiałeś się dlaczego niektórzy ludzie przyciągają innych do siebie? Dlaczego są otoczeni innymi ludźmi którzy ich słuchają, wspierają? I dlaczego są ludzie, którzy stoją gdzieś na uboczu, gdzie czują się w pewnym stopniu dobrze ze sobą, ale też czują potrzebę zmiany? Też by chcieli być tak jak tamci – w centrum zainteresowania, żeby ktoś doceniał to, co mają do powiedzenia, do zaoferowaniu światu. Na pewno mają coś, co chcieli by pokazać i dać innym. Myślę, że bardzo dużo zaczyna się w tym obszarze pewności i doceniania siebie, bo jeżeli zwyczajnie się lubimy, doceniamy się za to co robimy i za to jacy jesteśmy. Może nawet nie z pełną akceptacją i przyzwoleniem na wszystko, ale dajemy sobie prawo do zmiany, do poprawy. Jest w nas jeszcze wiele rzeczy, które wymagają zmiany, ale ogólnie po prostu lubimy i doceniamy siebie.

Te osoby, które stoją na uboczu, mam przeczucie, że one przede wszystkim nie lubią sami siebie. Może zbyt krytycznie podchodzą do tego jacy są i co robią? Myślę, że jeśli by popracowali w tym obszarze zmiany, nad tą pewnością siebie i nad swoimi wartościami, to otoczenie też by to dostrzegło – że są wspaniałymi, wartościowymi ludźmi. I tacy na pewno są.

Jeżeli Ty tak masz, że nie dostrzegasz tych wartości, tego pięknego wnętrza, to jak inni mają to dostrzec? W jaki sposób oni mają zobaczyć, że Ty jesteś osobą z którą inni chcą przebywać? Najpierw Ty musisz być tą osobą, która sama ze sobą chce przebywać, sam musisz to docenić, znaleźć te wartości, a wtedy inni pójdą za tym. Jeżeli pokażesz światu co masz najpiękniejszego. Inni nie zobaczą tego, jeśli Ty sam tego nie zobaczysz. Warto nad tym pracować, warto mówić: „Lubię Siebie, doceniam Siebie, Jestem wartościowy, piękny, mądry, kochany!”. Codziennie trzeba sobie takie słowa powtarzać, nawet jeśli na początku sam sobie nie wierzysz. Powtarzać, aż to się wszystko utrwali i wtedy pójdą za tym. W tym tkwi siła,  żeby siebie samego lubić, doceniać i kochać, a reszta przyjdzie za tym.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram