W swoim życiu realizujesz nieskończoną liczbę planów, zadań. Wykonujesz, działasz, jesteś ukierunkowany na działanie – coś zrobić, coś zrealizować.  Dobrze jeśli te działania podejmujesz szybko i na drodze realizacji to korygujesz. Ale często jest tak, mam nadzieję, że to Cię nie dotyczy, ale jeżeli tak, to jest to dobry moment żeby to zmienić.

A może do tego zainspiruje Cię to zdanie które ja jakiś czas temu usłyszałam, że jeżeli spojrzysz wstecz na swoje dokonania i stwierdzisz że one były świetne, że nic po prostu je nie trzeba zmieniać, nie wymagają poprawy to może być tak że zacząłeś je zbyt późno. Że już tak je dopracowałeś w najdrobniejszym szczególe że one były perfekcyjne i rzeczywiście nie wymagają one zmiany, poprawy, ale zacząłeś późno swoje działanie.

Być może warto jest po prostu zacząć działać, robić, a na tej drodze działania mógłbyś korygować. poprawiać, a nie czekać aż coś bez końca będzie perfekcyjne. Może tak być, że nigdy nie będzie na tyle perfekcyjne, a już dawno ta rzecz którą masz w planie mogłaby pomóc niejednej osobie pomogłaby coś zrobić, coś zmienić. Można bez końca coś udoskonalać. Tylko no właśnie jeżeli to będzie jakiś produkt, będzie jakaś usługa to nie oznacza że ona będzie tym tworem zamkniętym i nie można nic z tym zrobić, możesz to zacząć poprawiać, możesz to zacząć udoskonalać tylko najważniejsze jest zacząć. Tu tkwi cały ten problem –  nie w tym, że Twoja rzecz, Twój produkt będzie niedoskonały, może nawet lepiej ze będzie trochę niedoskonały bo dalej będziesz mógł się nim zajmować, ulepszać, a komuś już może się przysłużyć, ktoś już może z tym działać i cieszyć się Twoim dziełem.

Więc zastanów się czy któraś z Twoich rzeczy której już zrobiłeś w swoim życiu jest doskonałe, w moim nie wiem że jeszcze wiele rzeczy wymaga poprawy, ulepszenia, ale postawiłam na to żeby działać, żeby funkcjonować. Zapaliła mi się lampka, że z niektórymi rzeczami czekam zbyt długo, że za chwilę przyjdzie ten moment że one rzeczywiście będą perfekcyjne, ale już nikt nie będzie oczekiwać tego mojego produktu, usługi. Co z tego że on będzie doskonały skoro nikomu się nie przyda. Zmień nieco swoje myślenie – lepiej zacząć teraz działać i pokazać światu to, co się ma do zaoferowania, korygować to na bieżąco, tak jak Ci kiedyś mówiłam – małymi krokami. Korygować stopniowo jeśli to jest do ulepszenia i nawet dobrze jeśli jest.

Więc mam nadzieję, że po tym materiale podejmiesz działania, zaczniesz coś robić i nie będzie tak,  że za jakiś czas Twój cel będzie osiągnięty, ale będzie zbyt doskonały. Lepiej pracować na tym co masz, tym się cieszyć i inni niech mają możliwość dzielić się z Tobą radością.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram