Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawe zdanie na temat czasu: czas to system naczyń połączonych i żeby w jednym miejscu mieć tego czasu więcej, z innego miejsca musisz ten czas zabrać. I tak naprawdę, codziennie musisz dysponować swoim czasem, nie wystarczy czasu na wszystko. Tak, byśmy chcieli, żeby na wszystko starczało czasu, wszystko co chcemy zrobić było wykonane w określonym czasie. Wszystko kręci się w oku tego czasu, każdy ma tyle samo czasu – 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Wyłącznie od Ciebie zależy jak będziesz tym czasem dysponować, czy będziesz się rozdrabniać na rzeczy mało istotne, niepotrzebne czy skupisz się na tych naprawdę istotnych rzeczach zastanów się co tak naprawdę dla ciebie jest ważne bo jeżeli twierdzisz że wszystko co robisz jest istotne i musi zostać wykonane to czy na pewno? Czy każda rzecz musi być wykonana w tym momencie i zrobiona przez Ciebie być może są takie rzeczy które możesz delegować. Więc zastanów się jak Ty ten czas możesz podzielić, zastanów się co tak naprawdę jest ważne dla Ciebie, istotne dla Twojego sukcesu, co powinieneś w pierwszej kolejności wykonać i właśnie będzie to polegało na zabraniu czasu z innych obszarów bo nie jest nagle tak że tego czasu Ci przybędzie nie on tak samo płynie cały czas ale to od Ciebie zależy na co ten czas będziesz wykorzystywać, czy na realizację swoich celów, czy na zabawę, czy na odpoczynek, każda z tych rzeczy jest potrzebna ale musi to być podzielone przez Ciebie bo jeżeli na dany moment chcesz coś osiągnąć, coś zrealizować no to z tej części przeznaczonej na odpoczynek, czy na zabawę musisz zabrać ten czas i tam tego czasu na odpoczynek, na zabawę będzie mniej ale ten czas poświęcisz na realizację swojego celu który być może docelowo spowoduje że w tych pozostałych obszarach zrobi się więcej czasu. Więc to jest takie żonglowanie tym czasem tu musisz coś zabrać, tu musisz coś dodać żeby coś osiągnąć, coś zrealizować i tego czasu tak naprawdę nie da się podzielić na równe części bo wtedy w żadnym z tych obszarów nie będziesz osiągać rezultatów a chyba o to Tobie chodzi żeby osiągać rezultaty.

Więc musisz zastanowić się jak na dany moment ten czas podzielić może zacznij od małych kroków, zastanów się jak ten czas w tym tygodniu sobie podzielisz, jakie prace masz które musisz wykonać i z jakich obszarów ten czas możesz zabrać, z czego możesz zrezygnować, żeby szybciej osiągnąć rezultat w danym czasie w tym tygodniu, więc zastanów się nad tym podziel sobie odpowiednio ten czas i po tym tygodniu jeśli dokonasz tego innego podejścia do czasu to sprawdź jakie efekty to dało. Wydaje mi się że takie podejście do czasu, uświadomienie sobie tego że skądś ten czas musisz sobie zabrać żeby go dodać w innym obszarze i wtedy osiągać te rezultaty.

Życzę Ci powodzenia, cześć.

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram