W jednym z odcinków mówiłam Ci o porażce, o tym że trzeba sobie dać prawo do porażki. Porażka przybliża do sukcesu, że jest to kolejny krok na drodze do realizacji twojego celu.
Nigdy już nie będziesz w tym samym miejscu, w którym zaczynałeś, w którym zdarzyła się ta porażka bo będziesz bogatszy o nowe doświadczenie więc ta porażka jest wpisana w twoje działanie.
Każdy odnosi porażki, doznaje porażek i to trzeba sobie uświadomić, ze porażka jest czymś co się zdarza na drodze do realizacji celu, że dobrze by było jej się nie bać tylko z jakiś powodów boimy się tej porażki.. nie podejmujesz kolejnych działań, jakichkolwiek działań bo boisz się że się nie uda,
boisz się co ludzie powiedzą- co będą o Tobie myśleć ale z jakiego powodu w takim razie nie boisz się podejmować realizacji celów, które nie są twoje? Nie podejmujesz się realizacji celów twoich bo boisz się porażki, boisz się opinii otoczenia a nie boisz się realizacji celów, które nie są Twoje bo być może jest tak, że ktoś narzuca Ci jakiś cel. Ktoś Ci mówi, że ten cel jest fajny, że dobrze byłoby go zrealizować i Ty podejmujesz się tego działania pod wpływem tego, że ktoś – cos  Ci powiedział a sam sobie nie zaufasz, nie podejmiesz się realizacji swojego celu, marzenia bo boisz się porażki.
Tam w jakimś stopniu strach przed porażką jest zminimalizowany bo ktoś jakby Ci rekomenduje realizację danego celu ale właśnie Ty sam sobie powinieneś uświadomić dlaczego Ty chcesz swój cel realizować.. jeżeli to sobie uświadomisz to uświadomisz sobie również że porażka jest czymś okej, ze ona zdarza się każdemu i wszyscy którzy teraz odnoszą sukcesy – którzy odnieśli sukces w jakiejś dziedzinie   to oni po drodze mieli wiele porażek. To tak naprawdę porażki najwięcej ich nauczyły a czy Ciebie nauczy cos realizacja celu, który nie jest twój?  Będziesz odhaczać kolejne cele, które w żaden sposób nie będą związane z Tobą, nie będą Cię cieszyć bo nie będą to Twoje cele  a porażka? Okej zaboli przez chwile bo to jest normalne ale potem trzeba wstać „otrzepać kolana” J i iść dalej
i to najbardziej docenisz potem kiedy swój cel osiągniesz, zrealizujesz.

Może trzeba trochę odwrócić te konfigurację – nie bać się porażki a bać się realizacji celów, które nie są Twoje. To naprawdę powinno wzbudzać w Tobie strach, wątpliwości i myślę, że warto sobie przemyśleć jak to jest u CIEBIE.. czy działasz mimo lęku?  Wątpliwości ?
Czy zostawiasz ten lęk? Te wątpliwości przy sobie? A realizujesz nie swoje cele..

Zastanów się nad tym..

Cześć, do zobaczenia!

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram