Dzisiaj chce się zastanowić trochę o złości. Złość jest taką emocją, którą każdy z nas przeżywa, każdy doświadcza złości – czy ta złość wychodzi od nas albo gdy ktoś jest zły na nas bo jest to emocja, jedna z wielu. Być może nie chciałbyś odczuwać złości i być może nie chciałbyś żeby ta złość była kierowana do Ciebie ale niestety jest tak, że ta złość funkcjonuje wśród ludzi i nie da się jej uniknąć.
Ważne ze złością jest to, aby nie kierować  jej bezpośrednio do kogoś, żeby nie krzywdzić kogoś.   Ważne jest  radzenie sobie ze złością bo jeżeli ktoś sobie nie radzi z tą złością i tak po prostu wrzuca czynami w innych to to nie jest dobre. Krzywdzi siebie i krzywdzi innych bo złość sama w sobie nie jest ani czymś dobrym ani złym, jest czymś neutralnym – jest jedną z wielu emocji.

Dopiero to co my robimy ze złością nadaje jej jakiś cech  i teraz Ty się zastanów czy nie jest czasem tak, ze jesteś zły ale do końca nie wiesz z jakiego powodu. Coś się zadziało lub cos Ci się przypomniało i jesteś zły, ta złość się w Tobie gromadzi . Jeżeli nie uświadomisz sobie jaki jest powód tej złości, z czego ona wynika to może być tak, że uderzy ta złość w kogoś. Twoje emocje będą miały gdzieś ujście i trafisz w osobę która niczemu nie jest winna więc  w pierwszej kolejności musisz sobie uświadomić  z czego ta złość wynika, nazwać tę złość, myślę, że wtedy bardzo Ci to pomoże nazwanie tej złości – czym ona jest i  z czego ona wynika. Takie przeanalizowanie na chłodno powinno pomóc a dodatkowo znalezienie ujścia tej złości bo jest ona  z tych silniejszych uczuć  poza miłością, która musi mieć gdzie ujść. Gdy masz możliwość wyładować tę złość to dobrze byłoby to zrobić bo nie jest to dobre wrócić do domu i rzucać przykrymi słowami  i uderzanie tymi słowami w innych – to nie jest dobry sposób na rozładowanie złości.
Jeżeli masz możliwość jeszcze przed przyjściem do domu uderzyć pięścią w stół, zrobić kilka przysiadów – to co pozwoli Ci rozładować złość ale w pierwszej kolejności uświadomić sobie  z czego ta złość wynika i czy w jakiś sposób da rade wyjaśnić tę sytuacje, cos zrobić z tą złością. Najgorsze co możesz zrobić to zabrać tą złość nie wiedząc z czego ona wynika i rozładować to na osobach, które są niczemu winne i wtedy można powiedzieć jedno słowo za dużo i będziesz żałować tego, co się najbardziej nie chce. Jeżeli zaczynasz odczuwać złość, uświadom sobie co przed chwilą się takiego wydarzyło, że ta złość się pojawiła czy na ten moment możesz tę złość rozładować – to tez jest ważne bo to jest emocja, która potrzebuje mieć ujście ale tez musisz mieć świadomość, że Ty nad tym masz kontrolę i możesz cos z tym zrobić – pytanie tylko co i w jaki sposób zrobisz i czy dobrze. Zastanów się czy dobrym rozwiązaniem jest zabranie tego do domu gdzie są domownicy i chcą z Tobą spędzić czas a Ty przychodzisz zły – czy to jest dobre rozwiązanie? Wydaje mi się, że nie. Tym bardziej że  są metody aby się z tym uporać, rozładować. Przede wszystkim załatwić dany temat, który Cię zdenerwował
a jeżeli nie masz takiej możliwości to znaleźć inny sposób – zacisnąć dłonie, uderzyć w stół a jak masz możliwość to zrobić kilka pompek i to cos co rozładuje Twoją złość.

Mam nadzieję, że masz mało takich sytuacji, które wywołują w Tobie złość i jeżeli się zdarzają to przede wszystkim należy sobie uświadomić z czego ta złość wynika, nazwać to  i w jakiś sposób
ją rozładować zanim uderzy ta złość w osoby, które nie są winne a przede wszystkim ta złość uderza w Ciebie. Mam nadzieję, że będziesz mieć mało takich sytuacji a jeśli się one zdarzają to wykorzystasz jeden z tych sposobów.

Cześć

Please follow and like us:
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram